niedziela, 5 stycznia 2014

2013.

Więc troszeczkę spóźnione. Ale to nic nowego u mnie. :) Numerowanie tytułów jest przypadkowe. :) (Pierwsze 5 najlepsze)
Najlepsze książki, które przeczytałam w tamtym roku to:
1."OBROŃCA NOCY"
Gdy czytałam tą książkę można byłoby mnie uznać za wariatkę. Piszczałam ze szczęścia, śmiałam się, robiłam głupie miny... Ta książka wzbudza naprawdę dużo emocji. I pytałam się "to Polka może napisać tak wspaniałą książkę?!" Może i niesprawiedliwe ale to moja pierwsza książka "Polska" i jest genialna. :) No i jeszcze okładka! Przepiękna. :)
2. "SEKRET JULII"
Ta książka zostanie w mojej głowie już chyba na zawsze. Będzie mi towarzyszyć przez całe moje życie. I nie, nie przesadzam. Tyle pięknych przemyśleń. Tak bardzo, bardzo chciałabym tak pisać w moim pamiętniku. Jestem po wrażeniem tej książki. Nawet teraz choć minęło już dużo czasu odkąd ją przeczytałam. Okładka też przepiękna. :)

3. "JAK UPOLOWAĆ FACETA"
Naśmiałam się. Serio.Ta książka jest przezabawna. I jak nie masz humoru bądź za oknem ponury dzień... Sięgnij bez wahania po tą książkę :)
4. "PRZYSIĘGA"
Ta książka mimo, że ma tak mało stron.. Jest po prostu wyjątkowa. Nie ma tam żadnej sielanki, żadnego oklepanego pomysłu czy schematu. Nic nie jest takie na jakie się wydaje. Tak samo albo tym bardziej chodzi o ludzi. Gdyby nie tak wielka ilość książek czytałabym ją bym ją w kółko :)
5. "POCAŁUNEK KIER"
Za każdym razem gdy spoglądam na tą książkę u mnie na półce to przybywają ciepłe uczucia. :) Rewelacyjna. I kurde. Brak mi słów. Po prostu trzeba przeczytać bo jest taka wspaniała i idealna... Nie, nie przeginam. Zazdroszczę że nie ma mojego nazwiska tam jako autorka. :D
6. Ostatnia Spowiedź I i II 
Przyjemna. Tylko druga część zaczęła mnie troszkę irytować. Męczeński Tom. Męczeńska Ally. Męczeński Brade. Ale nie mówię, że kiczowate. Serio. Po prostu taka mała wada w pięknej historii. :)
7.  "TAK BLISKO..."
Cudowna. I cudowna.... Hahahha. No dobra ogarniam. Więc spodobała mi się historia Lucasa i Jaqueline. No i tak jakby Bucka. Taka trochę pokręcona. Ale. Pouczająca. Jak radzić sobie z gwałtem? Napastowaniem? Tak. Możesz już dodać tą książkę do swojej listy "Muszę przeczytać" :D
8. "MAGICZNA GONDOLA"
Historia jakich mało. Zakręcona, pokręcona. Pozytywnie oczywiście. I miłość między bohaterami. Nie jest tak przytłaczająca jak w innych powieściach młodzieżowych. Nie ma co. Pięknie napisana. 
9. "PRZEZ BURZE OGNIA" i "PRZEZ BEZMIAR NOCY"
Dzika. Pełna kanibali, brutali, morderców i miłości? Tak. Właśnie. Po prostu obie części zaczarowały mnie przedstawionym światem. W którym nie wiem czy chciałaby się znaleźć :)
10. "NIEZGODNA"
Chciałabym iść do wojska więc ta książka mnie oczarowała po prostu. Tris sprzeciwia się rodzinie i wybiera Nieustraszoność. Jestem fanką tej dziewczyny. Silnej, odważnej, która nie boi się ryzyka... Taak. Przeczytaj. :)


1 komentarz:

  1. Pocałunek Kier czytałam. Całkiem dobra :) Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń