poniedziałek, 9 marca 2015

"Każdy może zdradzić każdego" czyli historia Victorii Aveyard


Pewnego dnia ufna i pełna wiary dziewczynka sięgnęła po książkę "Czerwona królowa" ta zaś wciągnęła ją tak  bardzo, że nie umiała odłożyć jej na bok. Aż w końcu złamała jej serce i wiarę w to , że ludzie są dobrzy. Ów dziewczynka pojęła, że każdy, kto jest idealny skrywa niewyobrażalne sekrety i tylko stwarza pozory wyidealizowanego. Pojęła też, że nie można w pełni ufać drugiej osobie, ponieważ może się okazać całkiem inna niż siebie przedstawia. Zrozumiała przekaz aż nadto."Srebrni noszą głowy wysoko, a nasze plecy przygniata do ziemi ciężar wytężonej pracy, niezrealizowanych nadziei i rozczarowania nieuniknionym losem, który przypadł nam w udziale."Świat, który autorka nam przedstawia jest podzielany na dwie części. A raczej na dwa typy ludzi. Srebrnych oraz czerwonych. Różni ich kolor krwi oraz to, że ludzie ze srebrną krwią posiadają magiczne zdolności. W tym świecie czerwoni są zdominowani przez srebrnych. Muszą żyć w ubóstwie. Muszą służyć srebrnym. Muszą codziennie walczyć o przetrwanie na froncie, gdzie są masowo wysyłani po ukończeniu 18 roku życia. W tym całym rozgardiaszu znajduje się główna bohaterka- Mare- codziennie kradnie aby zapewnić rodzinie dobrobyt, wie też, że za kilka miesięcy wyślą ją do wojska tak jak jej trzech starszych braci. Lecz pewne wydarzenia zmieniają jej życie o 180 stopni. Mare musi poradzić sobie w nowej sytuacji. Życie, do którego trafia jest pełne kłamstw, brutalności i intryg.

"Nie wiem, jak miałoby do tego dojść – mówi cicho –, ale mam nadzieję, że pewnego dnia zostaniesz królową. Wyobraź sobie, czego, wtedy mogłabyś dokonać. Czerwona królowa."

Mare jest rozbita w uczuciach do dwóch młodzieńców, którzy są z królewskiego rodu. Jeden jest jej przyrzeczony, drugi zabroniony. I wiecie co? Pierwszy raz w życiu wybrałabym tego, który kieruje się rozumem, jest rozważny i kochany. Był po prostu idealny. Zakochiwałam się w, nim razem z Mare. I tu byłam zgubiona. Nic nie chce zdradzać kompletnie nic. Ale autorka złamała mi serce. Znienawidziłam ją po prostu. Straszy- Cal-, który umie walczyć, jest generałem i mięśniakiem nie miał czegoś co mnie tak urzekło w Mavenie. Historia płynie od wydarzenia do wydarzenia jak statek z portu do portu. A my razem z, nim spragnieni nowych widoków.

"Stwarzanie nadziei, gdy w rzeczywistości jej nie ma, to okrucieństwo. Fałszywa wiara wywołuje rozczarowanie, ból i wściekłość, przez co niełatwe sprawy stają się jeszcze trudniejsze."

Końcówka książki, punkt kulminacyjny złamał moje serce, jak już mówiłam. Znienawidziłam tę książkę, mimo , że nie mogłam oderwać się od niej nawet zarwałam noc jednak nikt nie może być tak okrutny by takie rzeczy pisać. Po prostu, to jest znęcanie się nad czytelnikiem. Autorka brutalnie wyrwała moją ufność do ludzi. Ale wiem, że wezmę pobiegnę do księgarni po drugą część, bo wszyscy mają rację. Ta książka jest po prostu epicka.

"Ten świat jest równie piękny, co niebezpieczny. Ludzi, którzy popełniają błędy, po prostu się eliminuje."

12 komentarzy:

 1. Tak bardzo chcę tę książkę przeczytać, a nadal jej nie mam. Eh, chyba muszę to zmienić. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Muszę, muszę... przeczytać xD
  Wszyscy ja czytali tylko nie ja :/
  Ale najpierw muszę przeczytać "Grama. Pieczęć Ognia" i resztę mojej ferajny :)
  Recenzja jest naprawdę bardzo fajna i po prostu muszę wspomnieć, że uwielbiam je czytać, taka druga książka :)
  Pozdrawiam :)
  zawsze-usmiechniete.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jestem w połowie "Pieczęci ognia" :) Nawet mi się podoba :)

   Usuń
 3. Masz ciekawą interpunkcję d;

  A co do książki, to ciekawi mnie już od jakiegoś czasu, pewnie ją w końcu dopadnę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdecydowanie trzeba ją przeczytać :)

   Usuń
 4. Pragnę przeczytać , a Ty tylko mnie umocniłaś w przeczuciu,że będzie to świetna książka ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Książka również wywarła na mnie wielkie wrażenie. Autorka świetnie poprowadziła "trójkąt miłosny". Nie mogę się doczekać, kiedy wyjdzie kolejna część!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak mnie też bardzo się spodobał :) I mam nadzieję, że jak najszybciej :)

   Usuń
 6. Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że jak najszybciej ją dopadniesz :)

   Usuń