czwartek, 19 marca 2015

Debiut Polskiej pisarki Elizy Drogosz "Władca Piasków"

Opis książki

Wszystko zaczyna się od tego, że na nietypowy, organizowany w Egipcie obóz młodzieżowy przyjeżdża wiele osób z całej Europy, w tym główna bohaterka – Sonia. W trakcie wyjazdu dzieją się różne dziwne rzeczy, okazuje się bowiem, że starożytni egipscy bogowie powrócili do życia, odrodzili się w ciałach ludzi, jako osoby pozornie zwykłe, a teraz, jako nastolatki, stopniowo przypominają sobie, kim kiedyś byli i odkrywają swe dawne moce. Natomiast wspomniany obóz został zorganizowany tylko w jednym celu: aby zebrać ich wszystkich w jednym miejscu oraz wykorzystać ich potęgę do opanowania świata.

Swoje własne plany ma jednakże niejaki Oliver, skrzętnie ukrywający swą prawdziwą tożsamość. Splot przedziwnych wydarzeń sprawia, że Sonia razem z Oliverem zostają wplątani w sam środek niezwykłych zdarzeń towarzyszących opisanym okolicznościom. Jak sobie z nimi poradzą?
Jakby tego było mało, w trakcie, gdy zmagają się z zagadkami, trwa gorączkowe poszukiwanie straszliwego Władcy Piasków, egipskiego boga pustyni, zła i chaosu, którego zwerbowanie ma dla kierownika obozu kluczowe znaczenie i może przypieczętować losy całego świata.
Jak to wszystko się zakończy?

Wszystko zapowiada się na bardzo ciekawą historię już jakiś czas temu dostałam tę książkę od wydawnictwa i zgodziłam się ją zrecenzować :) Spodziewałam się ciekawej, solidnej powieści jednak bardzo się rozczarowałam. Długo patrzyłam na tą książkę zastanawiając się czy jest sens po nią sięgać. Po przeczytaniu masy negatywnych komentarzy byłam naprawdę zniechęcona.

" Nic nie zapowiadało burzy. Ani tej prawdziwej, ze stalowoszarym ciężkim, ołowianym niebem oraz jasnymi błyskawicami, a tej która miała zniszczyć niejedno poukładane życie, zamącić w umysłach całego świata. Przed niektórymi odsłonić nieskończone możliwości, innych natomiast popchnąć ku zupełnie nowej drodze życia. "

Już w prologu zauważamy że " Władca piasków " jest książką pełną tajemnic i to zachęca do dalszego czytania. Jednak przewracając kartki ze strony na stronę stwierdziłam że wcale tak nie jest. Po przeczytaniu charakterystyki głównej bohaterki poddałam się już kompletnie.


"Cechowała ją piękna, słowiańska uroda i jasna karnacja. Jej zamyślone, duże, śliczne oczy, błyszczące niczym dwie gwiazdy na pogodnej, uroczej twarzy, były w kolorze zieleni, a otaczała je obwódka czarnych, długich rzęs."


Po pierwszych dwóch wersach mam już dość. Autorka za bardzo pragnie ubarwić swoją powieść tym samym wprowadzając przesyt. W książce Elizy Drogosz każdy bohater jest idealny. Nie znajdzie się tam ktoś pospolitej urody. Nie podoba mi się też to że autorka daje nam wszystkie cechy charakteru podane jak na tacy. Bo przecież w książkach chodzi o to żeby z każdą przewracaną stroną lepiej poznawać bohatera. Wcielać się w niego. Ale kiedy już w pierwszym rozdziale są opisane wszystkie cechy - które są w dodatku przesadzone- ma się ochotę odłożyć tą książkę. Oprócz tego zwróciłam jeszcze uwagę na długość zdań. Średnio jedno zdanie ma od 15 do 30 słów. Zdecydowanie za dużo. Oczy się męczą i już w połowie gubimy wątek i nie wiemy o co chodzi. Jest też zbyt wiele wielokropków przez co wszystko roi się w oczach Także książka mnie nie zachwyciła. Ale nie mamy czego się dziwić, ponieważ pisarka jest młoda i to jej pierwsza wydana książka. Miejmy nadzieje że z czasem będzie lepiej.
BARDZO DZIĘKUJĘ ZA EGZEMPLARZ WYDAWNICTWU:

wydawnictwo Poligraf

3 komentarze:

 1. Książka jest podobno naprawdę słaba. Po twojej recenzji to widać. A mitologia Egipska to jedna z tych moich ulubionych :/
  Miałam kiedyś nawet ochotę sięgnąć, ale zła ocena na LubimyCzytać.pl mnie zniechęciła.
  Pozdrawiam :)
  zawsze-usmiechniete.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak więc... Trzymam za autorkę kciuki, ale od książki trzymam się z daleka.. ;))

  OdpowiedzUsuń
 3. Cześć!
  Na swoim blogu opublikowałam LBA i nominowałam Cię.Jeśli miałabyś chęć to zapraszam do zabawy :3
  http://lowczyni-ksiazek.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń