wtorek, 25 sierpnia 2015

"Piękna katastrofa" Jamie McGuire

Książka zaczyna się w momencie gdy główna bohaterka zostaje namówiona aby iść na nielegalne walki.
Abby tak się wciąga we walkę, że dociera na sam początek tłumu. Jest tak blisko, że pod koniec walki ochlapuje ją krew. Słynny Travis wygrywa walkę. Oczywiście w tym momencie zwraca uwagę na Abby. Oblaną krwią Abby z tak niewinnym spojrzeniem, za którym kryją się sekrety które od razu chce poznać. Travis jest przyjacielem chłopaka jej przyjaciółki. Brzmi skomplikowanie jednak to prosty zabieg aby połączyć ich losy. Travis postanawia się z nią zaprzyjaźnić.

"Nie wiedziałem, że się zagubiłem, dopóki mnie nie odnalazłaś. Nie zaznałem uczucia samotności aż do pierwszej nocy, którą spędziłem w łóżku bez ciebie. Jeśli coś mi się w życiu udało, to tylko dzięki tobie. Czekałem na ciebie, Gołąbku."

Abby oczywiście ma swoją mroczną przeszłość, którą nie chce się z nikim dzielić. Jednak poprzez pryzmat tego czego doświadczyła jest niechętnie nastawiona do Travisa. Chce się odciąć od przemocy, pijaństwa czy okrucieństwa. W młodości miała tylko ojca pijaka-hazardzistę za wszelką cenę chce się od niego odciąć. Jednak Travis jest nieugięty. Chce się tylko przyjaźnić więc Abby czuje się bezpiecznie. Zaczyna mu ufać, spędzać razem z nim czas. Jednak nie chce się przyznać nawet przed samą sobą, że zaczyna do niego coś czuć. Zapiera się rękami i nogami.

"-Akurat.Nie pozwolę, żeby odwoził cię do domu zupełnie obcy człowiek.A jeśli zacznie się do ciebie dobierać?
-Oby!Jest fajny!"

Polubiłam bohaterów tej książki. Owszem trochę mnie irytowało to jak Abby nie chciała zaakceptować uczucia jakie zrodziło się między nią, a Travisem. Jednak pomimo jej "ułomności" bardzo ją polubiłam. Nie była rozemocjonowaną, naiwną i głupiutką bohaterką. Promieniowała od niej siła- mimo przeszłości, przez którą mogła skończyć podobnie do ojca to trafiła na studia- więc trochę rozumiałam jej sceptycyzm w stosunku do Travisa.  Co do męskiej postaci- Travis Maddox- był wytrwały, taki zdecydowany czego chce. Owszem popełniał błędy ale myślę, że to poprzez przyzwyczajenia do trybu życia jaki dotychczas prowadził. Przeżył w dzieciństwie śmierć matki- która dała mu kilka rad. Kierował się nimi lecz przed Abby trochę szalał z innymi dziewczynami co dało mu opinię: "Łamacza serc". Lecz urzekł mnie tym co potrafił zrobić dla dziewczyny, na której mu zależy.

"-Abs?-zadrwił-Co to, trening fitnessu ?
-Lepsze to niż Gołąbek-odciełam się z równą dozą szyderstwa-Wkurzający ptak, który sra na chodniki."

Książka ta urzekła mnie na tyle abym przeczytała ją jednego wieczoru. Miała kilka wad pewnie, że tak jednak nie warto ich nawet wymieniać. Są to tylko moje indywidualne odczucia więc nie chce innym psuć przez nie przyjemność czytania. Każdy kto pokochał gatunek New Adult powinien sięgnąć po tę książkę aby się przekonać jak potoczyły się ich losy.


Za egzemplarz serdecznie dziękuję wydawnictwu: ALBATROS

4 komentarze:

 1. Ta okładka jest urocza! Może za jakiś czas przeczytam tę książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka była całkiem dobra, chociaż jakoś nie zamierzam sięgać po drugi tom.
  Papierowe strony

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Drugi tom to jak pierwszy tylko narracja inna więc wiesz :) Jeżeli jest taka sobie to 2 tom będzie taki sam :p

   Usuń