środa, 23 grudnia 2015

Zapowiedzi książek, pierwszy kwartał 2016

Wydawnictwo Feeria Young:

PREMIERA: 13.01.2016 TYTUŁ: "ZŁE DZIEWCZYNY NIE UMIERAJĄ"
Młodsza siostra Alexis, trzynastoletnia Kasey,  jest specyficzna, z tym swoim
zbzikowaniem na punkcie starych lalek. W sumie życie Alexis, choć trochę wyobcowane, nie
odbiega od normy. Tak się przynajmniej wydaje... Nagle sprawy wymykają się spod kontroli. Staje się jasne, że złowróżbne sygnały to był dopiero przedsmak prawdziwej grozy. Kasey zaczyna się zachowywać jeszcze bardziej niepokojąco niż wcześniej: jej błękitne oczy skrzą czasem zielonym blaskiem, pamięć odmawia jej posłuszeństwa, a słowa... słowa, które wypowiada, są żywcem wyjęte z dawnych epok. Kasey z radosnej kolekcjonerki lalek zmienia się uosobienie zła. Dziwne rzeczy dzieją się też w domu. Drzwi otwierają się i zamykają pchane niewidzialną ręką, woda sama się gotuje, klimatyzacja, choć wyłączona, przepełnia całe wnętrze chłodem.
Początkowo Alexis bierze te sytuacje za urojenia, ale wkrótce zdaje sobie sprawę, że
wszystko dzieje się naprawdę i tylko ona może podjąć walkę z czającym się zagrożeniem
i ratować siostrę. Tylko czy zielonooka potworna dziewczynka to wciąż ta sama osoba co
wcześniej?

PREMIERA: 17.02.2016 TYTUŁ: "WIECZNA"
Odkąd stała się wampirem, w świecie ludzi czuła się jak wyrzutek. Chociaż wydawało jej się, że
w końcu odnalazła swoje miejsce w Wodospadach Cienia, teraz jej życie po raz kolejny
wywraca się do góry nogami. Zaatakowana przez śmiertelny wirus wampirzyca musi dokonać
trudnego wyboru. Czy się odrodzić... To dla niej jedyna szansa na przetrwanie, ma jednak
swoją cenę: nieodwołalnie wiąże ją z Chase’em, wysokim, mrocznym i pociągającym
wampirem, który potrafi niemal jednocześnie ją rozśmieszyć i doprowadzić do furii.
Chase zna już zbyt wiele jej tajemnic, a wieczna więź między nimi jest ostatnią rzeczą, której
pragnie Della. Co gorsza, nie do końca wie, co ta więź oznacza. Czy pociąg, który czuje do
Chase’a, jest prawdziwy? Czy los kryje dla niej coś jeszcze w zanadrzu? I co oznacza to dla
Steve’a, tego zmiennokształtnego przystojniaka, którego pocałunki sprawiają, że Delli miękną
kolana?

 PREMIERA: 16.03.2016 TYTUŁ: "ZBRODNIA"
 Czasem zbrodnią jest słuchanie głosu swojego serca...
Większość dziewcząt marzy o królewskim ślubie, o balach, fajerwerkach i ucztach do
świtu. Dla Kestrel jednak ślub oznacza życie w klatce, którą sama zbudowała. Obawia się
wyznać Arinowi prawdę o zaręczynach: że zgodziła się na małżeństwo z księciem pod
warunkiem, że Arin odzyska wolność. Bo czy może mu ufać? I czy może w ogóle ufać samej
sobie? Jest przecież mistrzynią iluzji jako szpieg na królewskim dworze. Jeśli zostanie nakryta,
jej własny kraj ogłosi ją zdrajczynią. Nie może jednak zrezygnować z podjęcia próby zmiany
swojego bezwzględnego świata... co doprowadzi ją do szokującego sekretu.
Jak wysoka może być cena niebezpiecznych kłamstw i niegodnych zaufania sojuszy?_______________________________________________________

TYTUŁ: "PORWANA PIEŚNIARKA"  DATA: 13 STYCZNIA 2016
Od pięciu stuleci trolle nie mogą opuszczać miasta pod ruinami Samotnej Góry. Więzi je klątwa czarownicy. Przez wieki wspomnienia o ich mrocznej i złowrogiej magii zatarły się w ludzkiej pamięci. Niespodziewanie pojawia się przepowiednia o związku, który złamie potężne zaklęcie. W Cécile de Troyes rozpoznano kobietę z przepowiedni. Zostaje więc porwana i uwięziona pod górą. Od pierwszej chwili w podziemnym mieście dziewczyna myśli tylko o jednym – o ucieczce. Trolle, które ją uprowadziły, są jednak inteligentne, szybkie i nieludzko silne. Porwana musi czekać na właściwy moment i stosowną okazję.
Z biegiem czasu dzieje się coś niezwykłego – w sercu Cécile kiełkuje uczucie do tajemniczego księcia; Dziewczyna poznaje kolejne osoby, nawiązuje przyjaźnie i powoli uzmysławia sobie, że może być jedyną nadzieją dla mieszańców zniewolonych przez trolle czystej krwi. W mieście wybucha bunt. A Tristan, jej książę i przyszły król, jest jego tajnym przywódcą.
W miarę zanurzania się w świat skomplikowanych intryg politycznych podziemnego świata Cécile przestaje być córką prostego rolnika, staje się księżniczką, nadzieją całego ludu i czarownicą obdarzoną mocą dość potężną, by na zawsze zmienić Trollus, podziemne miasto.

 TYTUŁ: "PIĘĆ SPOSOBÓW NA UPADEK" DATA: 1 STYCZNIA 2016
Pyskata, z wiśniowymi końcówkami blond włosów, Reese Mackay popełniła tak wiele błędów w swoim dwudziestokilkuletnim życiu, że wie już o nich chyba wszystko. Gdy jej krótkotrwałe, gwałtowne małżeństwo kończy się złamanym sercem, decyduje, że nadszedł czas na zmiany. Przeprowadza się do Miami z zamiarem ponownego startu i nawet całkiem dobrze by jej szło, gdyby nie mega upokarzająca jednonocna przygoda w Cancún z blond ochroniarzem imieniem Ben. Dzięki Bogu, że udaje jej się wsiąść do samolotu i zostawić za sobą tę katastrofę. Futbolowe stypendium i imprezy w bractwie z seksownymi laseczkami? To część planu czarusia Bena Morrisa. Rozwalone kolano, które przekreśla karierę profesjonalnego futbolisty? Zdecydowanie nieplanowane. Na szczęście w parze z jego świetnym wyglądem oraz magnetyzmem idzie jego umysł. Po trzech długich latach studiowania prawa i pracy jako ochroniarz w Pałacu Penny, jest gotów zacząć dorosłe życie – aż w pierwszy dzień swojej nowej pracy trafia do biura tej zwariowanej, seksownej dziewczyny, którą poznał w Cancún. .


TYTUŁ: 'MAGONIA" DATA: 3 LUTEGO 2016
 Aza Ray Boyle topi się w powietrzu. Od dzieciństwa cierpi na tajemniczą chorobę płuc, z którą ciężko jest oddychać, mówić – w ogóle żyć. Kiedy więc Aza zauważa statek na niebie, jej rodzina przypisuje to skutkom ubocznym zażywania leków. Aza jednak nie wierzy, by była to halucynacja. Słyszy ze statku głos wzywający ją po imieniu. Tylko jej przyjaciel, Jason, słucha. Jason, na którego zawsze może liczyć. Jason, do którego chyba czuje coś więcej niż przyjaźń. Ale zanim Aza ma okazję poważniej się nad tym zastanowić, dzieje się coś strasznego. Aza odchodzi z naszego świata, by znaleźć się w innym. Magonia.
Ponad chmurami, w krainie statków handlowych, Aza nie jest już tą słabą, umierającą istotą, którą była wcześniej. W Magonii po raz pierwszy swobodnie oddycha. Co więcej, ma potężną moc – lecz gdy już zaczyna panować nad swoim życiem, odkrywa, że zbliża się wojna między Magonią a Ziemią. W jej rękach spoczywa los całej ludzkości – i chłopca, który ją kocha. Po której stronie opowie się Aza?

TYTUŁ: "PANI NOC" DATA: MARZEC 2016
 Emma Carstairs nie jest już pogrążoną w żałobie dziewczynką, lecz młodą kobietą, która zamierza za wszelką cenę
dowiedzieć się, kto zabił jej rodziców, i pomścić ich śmierć.
Wraz ze swoim parabatai, Julianem Blackthornem, musi się nauczyć ufać swojemu sercu i rozumowi, gdy odkrywa demoniczny spisek obejmujący zasięgiem całe Los Angeles, od Sunset Strip aż po morskie fale roztrzaskujące się na plażach Santa Monica. Gdyby
jeszcze serce nie prowadziło jej na manowce…
Jakby mało było tych komplikacji, brat Juliana Mark – uprowadzony przez faerie przed pięcioma laty – zostaje teraz uwolniony w geście dobrej woli ze strony porywaczy. Faerie rozpaczliwie poszukują mordercy, który zbiera wśród nich krwawe żniwo – i w tych poszukiwaniach potrzebują pomocy Nocnych Łowców. Kłopot w tym, że w krainie faerie czas płynie inaczej i Mark nie tylko prawie się nie postarzał, ale na dodatek nie rozpoznaje nikogo ze swoich bliskich. Czy będzie w stanie naprawdę wrócić na łono rodziny? I czy faerie naprawdę na to pozwolą?TYTUŁ: "SZKLANY MIECZ" DATA: LUTY 2016
 Krew Mare Barrow jest czerwona – kolor zwykłego człowieka – ale jej umiejętności, które posiadają tylko Srebrni, moc kontrolowania błyskawic, przemieniła ją w broń, którą królewski dwór próbuje kontrolować.
Korona nazywa ją niemożliwością, fałszerstwem, ale w miarę jak Mare zaczyna uciekać od Mavena – księcia – przyjaciela – który ją zdradził, odkrywa coś zaskakującego: nie jest jedyna, są inni tacy jak ona.
Ścigana przez Mavena, teraz już nie księcia, a mściwego króla, Mare wyrusza, aby odnaleźć i rekrutować innych Czerwono-Srebrnych wojowników do walki z prześladowcami. Wkrótce jednak trafia na śmiertelną ścieżkę, ryzykując to, że stanie się jednym z potworów, których próbuje pokonać. TYTUŁ: "PANIKA" DATA: LUTY 2016
Wyobraź sobie senne, pogrążone w beznadziei miasteczko.
Wyobraź sobie dziewczynę, która nie wierzy, że może ją spotkać coś dobrego.
Wyobraź sobie grę, w której każdy musi podjąć śmiertelne ryzyko, by wygrać wielką nagrodę – przepustkę do lepszego życia. Ta gra to Panika. Nikt nie wie, kim są sędziowie, którzy wymyślają zadania i czuwają nad przebiegiem rywalizacji. Uczestnicy zostają zmuszeni do przesunięcia własnych granic, do wyjścia poza strefę bezpieczeństwa, do stawienia czoła najgłębszym lękom. Dziewczyna ma na imię Heather. Od zawsze pogardzała grającymi w Panikę. Ale kiedy jej chłopak odchodzi do innej, pełna wściekłości, bólu i rozpaczy zmienia swoje podejście i decyduje się przystąpić do rywalizacji. Nigdy nie spodziewała się, że to zrobi. Aż do tego lata.
Czy masz odwagę poznać jej historię?


 Nowy rok zapowiada się naprawdę obwicie! Mam nadzieję, że uda mi się zdobyć te wszystkie książki! Już nie mogę się doczekać!


24 komentarze:

 1. Bardzo bym chciała zapoznać się z serią "Niezwyciężona", bo wszędzie czytam pochwały! Do tego nie słyszałam wcześniej o "Porwanej pieśniarce" a zapowiada się naprawdę świetnie!

  OdpowiedzUsuń
 2. Mnie też zachwycił opis tej książki. Mam takie wielkie oczekiwania co do niej :) Mam nadzieję, że trolle będą ciekawie przedstawieni. :P

  OdpowiedzUsuń
 3. O, najbardziej mnie cieszy zapowiedź "Zbrodni"! W sumie już ją czytałam, ale po angielsku i teraz zbieram sobie polskie wydania na papierze. A uwielbiam tę serię, więc będę miała okazję przejrzeć jeszcze drugi tom w tłumaczeniu przed premierą trzeciego <3
  Poza tym już jakiś czas temu zaintrygowała mnie "Porwana pieśniarka", bardzo chętnie przeczytam. I pewnie sięgnę też po "Szklany miecz" - "Czerwona królowa" wywołała we mnie mieszane uczucia, ale dobrze się przy tej książce bawiłam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że "Zbrodnia" była cudowna bo bardzo na nią liczę. :)
   Mi "czerwona królowa" złamała serce :/ Więc koniecznie muszę zajrzeć co dalej będzie się działo!

   Usuń
  2. Taaak, "Zbrodnia" była cudowna! :D Wspaniała, według mnie jeszcze dużo lepsza od pierwszej części. Ale ta książka to po prostu emocjonalny rollercoaster, byłam po niej zdruzgotana. Uprzedzam :D
   Zaspoilerowano mi "Czerwoną królową", nie wiem, czy to mi trochę nie zniszczyło lektury... Od razu patrzyłam na jedną postać przez pryzmat tego, co wiedziałam. I tak strrrasznie się wciągnęłam, ale mam wrażenie, że była trochę zbyt schematyczna.

   Usuń
  3. Ja dla "Czerwonej królowej" zarwałam nockę. Nie miałam czasu aby zauważać jakieś schematy. Pierwszy raz zakochałam się w tym miłym "myślicielu". Mimo, że miałam jakieś podejrzenia, że jest za idealny zignorowałam je wszystkie :/ Jeżeli mówisz, że "Zbrodnia" jest jeszcze lepsza to nie muszę się o nic martwić. :))

   Usuń
  4. Naprawdę jestem ciekawa, jak odebrałabym tę książkę i jak patrzyłabym na bohaterów, gdybym nie przeczytała tego spoilera. Ech, głupie spoilery :D

   Usuń
 4. Szykują się świetne nowości! Najbardziej zaciekawila mnie "Porwana pieśniarka" dlatego będę polować na tę książkę, kiedy pojawi się w księgarniach ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też będę polować. :D mam nadzieję że będzie to coś oryginalnego :)

   Usuń
 5. Już czekam na premierę "Zbrodni" ;) Mimo że pierwszy tom powiedziałabym, że był średni, za granicą tak chwali się te książki, że myślę, że druga część ma szansę to uratować ;)
  Buziaki i wesołych świąt!
  BOOKBLOG

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie się podobał bardzo i ma być lepszy poza tym Ja również nie mogę się doczekać. :D
   Wesołych świąt również dla Ciebie :)

   Usuń
 6. Nadchodzący Rok zapowiada się naprawdę intrygująco :)
  Thievingbooks

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdecydowanie tak! I to jeszcze od samego początku! <3 Mam nadzieję, że będzie tak dalej.

   Usuń
 7. Jestem już w połowie "Czerwonej Królowej" i jest świetna, więc czekam z niecierpliwością na "Szklany miecz" :) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szczęściara z Ciebie, że nie będziesz musiała długo czekać :)

   Usuń
 8. Może nie czekam niecierpliwie. ale chętnie przeczytam nową książkę Cassandry Clare. Autorka nie pisze jakiś wybitnych książek, ale bardzo lubię świat, który stworzyła i z chęcią poczytam znowu o przygodach znanych mi bohaterów :) Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też według mnie ma w sobie coś magicznego co sprawia że chce do niego wrócić :)

   Usuń
 9. Ja zwróciłam uwagę na całkiem inne tytuły :D jeśli jesteś zainteresowana to mije zestawienie pojawi się w Sylwestra :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Oczywiście zajrzę może coś nowego się dowiem i dopiszę do listy choć zapomniałam o kilku książkach ale już nie chciałam zmieniać posta:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Zaciekawiła mnie "Magonia". Ma też piękną okładkę. :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też mnie oczarowała :) Mam nadzieję że treść będzie tak samo niesamowita jak okładka :)

   Usuń
 12. "Porwaną pieśniarkę", "Pięć sposobów na upadek" i "Szklany miecz" chętnie bym przeczytała :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję że bardzo szybko wpadną nam w ręce ❤

   Usuń
 13. Całkiem ciekawe książki :)
  Lauren Olivier jest bardzo dobrą pisarką, wszystkie książki jej autorstwa jakie przeczytałam były bardzo dobre!
  Muszę skusić się na "Panika"
  Zapraszam do mnie - http://sytuacjabez.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń