czwartek, 24 grudnia 2015

R.I.P IT or SHIP IT (book tag)

Postanowiłam urozmaicić jakoś mojego boga i zrobić jakiś książkowy tag. Zawsze jak czytałam bądź oglądałam ten tag myślałam sobie, że robiący mają sporo zabawy i owszem gdy sama go zrobiłam miałam ubaw. Więc z miejsca chciałam zaznaczyć iż będzie się pojawiało więcej takich książkowych tagów.

 Ten tag polega na tym, że wybieramy z chłopców i dziewczyn jednego kandydata (nie patrząc oczywiście na zawartość karteczki) i dobieramy w parę. I teraz najważniejsza część. Mamy zdecydować czy para będzie dobrana i będziemy ich dopingować (SHIP IT) czy według nas nie będą mogli się dogadać i nie będziemy ich dopingować (R.I.P IT)

Wybrałam bohaterów z przeróżnych książek. Raz pojedynczo raz w dwójkę. Oczywiście różowe karteczki oznaczają dziewczyny, a niebieskie chłopców. Postacie są między innymi z "Krwawego szlaku", "Dotyku Julii", "Black Ice", "DUFF", "Hopeless", "Szklanego tronu", "Rebelianta", "Angelfall", "Obsydianu" i "The 100". Mam nadzieję, że udało mi się jakoś was zachęcić więc zapraszam na parowanie. :)

PIERWSZA PARA:
 Myślę, że dogadaliby się bez problemu. Britt ma wole przetrwania i walki. Walczyła o swoją wolność jak lwica zaś June to sprytny chłopak, który oprócz tego, że jest głównym wrogiem Republiki to tak jak Britt walczy o wolność. Według mnie gdyby razem się dobrali uciekliby przed wszelkimi kłopotami. Oczywiście Shipuję tę parę! Chciałabym przeczytać jak razem toczą walki przeciwko wrogom. Nie ważne czy tym z wyższej hierarchii czy niższej!

DRUGA PARA:
 Muszę się od razu przyznać, że książka leży na półce nieruszona lecz serial po prostu kocham! I będę się kierowała bardziej Bellamim z serialu niż z książki. W sumie to według mnie ta para mogłaby być dobrana. Naturalny dowódca Bellami poprowadziłby ze sobą Penryn aby znaleźli jej siostrę. Bellami też nie przestraszyłby się strasznych aniołów bo widział już wiele dziwnych rzeczy. A więc Shipuję tę parę! Chciałabym przeczytać o tym jak razem zmagają się z aniołami. 

TRZECIA PARA:
UUU już widzę tę idealną parę! Warrner od razu znalazłby talent Saby do przetrwania. Wykorzystałby jej lawę, która ją ogarnia w czasie niebezpiecznych momentów. A Ona zapomniałaby o swym bracie (którego bardzo, bardzo nie lubię) ponieważ Aaron jest po prostu idealny. W końcu panowaliby światem razem i byliby bardzo dobrzy w tym. Choć na początku się buntowałam co do tej pary bo przecież Aaron jest mój! To mogę jej go odstąpić. :)) PS. jak najbardziej SHIPUJĘ!

CZWARTA PARA:
Aż podskoczyłam zafascynowana tym doborem. Bianca zawsze wydawała mi się taka bezpośrednia (jeżeli ktoś oglądał film proszę się nie wypowiadać ponieważ to chyba był na jakiejś innej książki podstawie) taka praktyczna i chciałabym mieć ją za swoją przyjaciółkę. A Holder jest wytrwały w swoich postanowieniach, jest pokaleczony przez życie ale jednak myślę, że dogadaliby się bardzo dobrze ponieważ w końcu Bianca też chce zapomnieć o swych problemach. A więc razem zapomnieliby o "świecie" we własnym towarzystwie. Shipuję ich!

PIĄTA PARA:
Wciąż nie wiem co o tym myśleć... Znam Six tylko z "Hopeless" ale wiem, że jest żywiołowa, pełna dzikich pomysłów i ogólnie jest całkowitym przeciwieństwem opanowanego Chaola. Mówią, że przeciwieństwa się przyciągają i chciałabym ich zobaczyć razem. Wyobraźcie sobie tylko tą dziką kotkę z przyczajoną panterą. Mnie się to podoba i rzadko kiedy w literaturze spotyka się takie właśnie połączenia. Ja stawiam na nich czyli: SHIP IT!

SZÓSTA PARA:
No nie ostatnie dwie pary nie poszły po mojej myśli. Chciałam aby tu była Octavia i mówiłabym, że ona chyba uwielbia wrogów i weszło jej to w nawyk... Jednak Dee najmilsza dziewczyna z DeMalo? W sumie to też przeciwieństwo. Taka równowaga. Ona dawała by mu dobro a on jej zło i byłoby idealne feng szui. Jednak coś mi nie pasuje w tym układzie. Ona jest kosmitką, a on pragnie "odnowić ziemię" mógłby wziąć ją za wroga. Więc ja ich nie popieram. Mogliby się nie dogadać: R.I.P IT!

SIÓDMA PARA:
Octavia i Deamon jakoś też mi nie pasują. :/ Uwielbiam ich oboje ale Octavia nie potrzebuję opieki czy obrony sama umie o siebie zawalczyć. Jest taka waleczna kocham ją za to. A Deamon myślę, że jest takim typem, który lubi opiekować się kimś. Więc oni byliby jak dla mnie zbyt wybuchową parą. Nie mogliby się dogadać, a prędzej wpadliby w jakąś bójkę. Wiele bójek i to mogłoby być naprawdę ciekawe ale jednak to nie to: R.I.P IT!

 Chciałam również złożyć wam życzenia z okazji świąt. Abyście resztę tych dni spędzili z wielkimi uśmiechami na twarzy i szczęściem w sercu, a nowy rok objawił wam nowe jeszcze lepsze możliwości!

20 komentarzy:

 1. A to nie pisze się Warner, czy całe życie żyłam w błędzie?

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie żyłaś w błędzie :) Nie wiem dlaczego ale od zawsze myślałam że tam jest 2 r i tak mi już zostało. xd

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajny TAG:)
  Pozdrawiam serdecznie.
  napolceiwsercu.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajny TAG:)
  Pozdrawiam serdecznie.
  napolceiwsercu.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie znam prawie żadnej pary z twoich, ale to na serio jest trudny wybór.
  zaczytana_bella

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No dokładnie xd najlepiej to bym ich sama dobrała wtedy to byłoby tylko ship it :)

   Usuń
 7. Ale przecież June była dziewczyną, to Day był chłopakiem... czy ja jestem jakaś upośledzona i przez całą książkę myliłam bohaterów? :D
  Świetny TAG, widzę, że wiele par widziałabyś razem :)
  Pozdrawiam i zapraszam do siebie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiem to. Dawno czytałam książkę i mimo wątpliwości wpisałam Ją xd A dziś jak układałam książki sprawdziłam a tutaj taka niespodzianka. Oby dwa imiona brzmią na damskie. Dobrze że w Polsce nie mamy takich problemów ❤

   Usuń
 8. Hhahahaha :D Świetny tag! :) Muszę go w końcu wykonać :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Warto to zrobić ponieważ miałam wiele zabawy przy nim! :)

   Usuń
 9. Fajny masz blog. :)
  Takie posty są jak najbardziej fajne. :)
  Nie które pary znam. ^-^ W ogóle czytasz te książki, które ja też lubię, będę do ciebie częściej zaglądać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję takie słowa zawsze mile widziane :))

   Usuń
 10. Nieee Chaol pasuje tylko i wyłącznie do Celaeny :*

  OdpowiedzUsuń