sobota, 9 stycznia 2016

"Źródło" J. D Horn

Na Mercy od teraz ciąży wielka odpowiedzialność. Jest głową rodziny. Jest kotwiczącą- czyli
wiedźmą z największą mocą, która pilnuje portalu do innego wymiaru. Jest dla niej wielkim zaskoczeniem, że stała się kotwiczącą ponieważ jeszcze tak niedawno myślała, że nie ma żadnych zdolności. To nie jedyny problem Mercy, chce odzyskać swoją siostrę bliźniaczkę mimo jej okrutnej zdrady. Poza tym jest w ciąży, a na dodatek spotyka swoją matkę, którą uważała za zmarłą. Wiele komplikacji i problemów spotyka ją już na samym początku.

"Gdy kłamiesz, by kogoś chronić, możesz próbować się usprawiedliwiać, bo jesteś pewien – albo tak ci się wydaje – że jesteś w stanie uwolnić kochaną osobę od ciężaru wiedzy."

Mercy chce dotrzeć do prawd związanych z jej rodziną, jednak jest tyle warstw przez które trzeba przejść. Nie można być pewnym żadnej osoby. Ponieważ, każdy może okazać się wrogiem, lub przyjacielem. Autor zaskakuje nas co krok i nie możemy być pewni niczego. Bohaterowie zaś w książce są tacy jak my czyli autorka nie zastosowała wyidealizowania i bardzo mnie to cieszy. Każdy ma jakieś wady. Sprawia to, że chcemy poznać ich bliżej. Możemy też się z nimi uosobić. Klimat w tej książce aż jest przesiąknięty mrokiem i tajemnicą. Przyciąga nas do siebie i nie chce wypuścić. Jest jak mgła, która nas otacza- gęsta i niepowstrzymana.

„...uderzyła mnie myśl, że dom, w którym dorastałam, jest niczym innym jak sceną. Teatr kłamstw. Może i był zbudowany z drewna i cegieł, lecz wszystko inne w nim było nieprawdziwe.”

Wiem, że strasznie uogólniam wszystko jednak  nie mogę za dużo pisać, musicie sami sprawdzić jak wyszła J. D. Horn kontynuacja serii "Wiedźmy z Savannah". Według mnie pierwsza część- "Ród"- była zarysem, wstępem historii, a jej druga część już jest w pełni rozwinięciem. Jestem pewna, że jeżeli przeczytaliście pierwszą część to i druga wam się spodoba. Według mnie druga część jest jeszcze lepsza od swojej poprzedniczki.  Więc nie pozostało wam nic innego jak sięgnąć po następna część i nie zwlekać. 

Dziękuję wydawnictwu: Feeria young za egzemplarz.
Książkę można kupić na: EMPIK

16 komentarzy:

 1. Ja jeszcze mam przed sobą pierwszą część, po którą bardzo chcę sięgnąć. Lubię takie książki z mrocznym klimatem ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja również takowe lubię. :) Jest coś mrocznego w takich książkach co ciągnie mnie do nich. :)

   Usuń
 2. Tak bardzo chciałabym przeczytać, ale nie czytałam pierwszej części ;) Ale okładki mnie niesamowicie urzekły! ;>

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W ogóle ta książka jest bardzo dobrze wydana wydaje się solidna a to lubię :)

   Usuń
 3. Chętnie sięgnę po pierwszą część serii :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam pierwszą część na półce ale jakos mnie nie ciągnie :-(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może kiedyś spojrzysz na nią i powiesz "Czas na Ciebie"! :) Bo wiem jak to jest czytać na siłę :/ Bezsensu :)

   Usuń
 5. Mam pierwszą część na półce ale jakos mnie nie ciągnie :-(

  OdpowiedzUsuń
 6. Mnie ta recenzja się podobała, długie recenzje to jak streszczenie książki.

  OdpowiedzUsuń
 7. Mnie ogromnie podoba się sposób, w jaki jest przedstawiona magia przez J.D.Horna :) Poza tym to Źródło jest o wiele lepsze od Rodu, przede wszystkim jest więcej akcji, dużo się dzieje, no i oczywiście od groma sekretów rodzinnych :)
  Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do siebie na małe rozdanie :)
  mojeksiazki-ola.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń