czwartek, 30 maja 2013

"Cień Nocy" Andrea Cremer

          Mam mieszane uczucia co do tej książki. Raz nie mogłam się od niej oderwać, a raz odkładałam ją i mówiłam: "nie nie dokończę jej. Nie chce". Zawsze ciekawość zwyciężała. 
 Opowiada ona o Strażniczce Calli zwanej Lilią. Pochodzi z klanu Cień nocy, ale niedługo ma się to zmienić. Młode pokolenie z Cienia nocy i Kary nocy ma się połączyć. A Calla i Ren mają być ich alfami. Tylko jak przezwyciężyć zakorzenioną niechęć? I do tego jeszcze pojawia się Shay i komplikuje wszystko. Podważa jej lojalność do Opiekunów, mówi jej, że jest ich niewolnikiem i każe czytać zakazane księgi. Co robi Calla ? 
Jest w znaku zapytania. Między Renem, a Shayem. Lecz też życiem według zasad, czy buntowaniem się. Ale Calla jest wojowniczką nie podda się za szybko.
Książka mnie oczarowała i rozczarowała. Oczarowała treścią, wplecioną magią i szybką akcją, a rozczarowała końcówką. Mimo, to nie mogę się doczekać, kiedy dostanę w moje rączki II część. 
   W sumie, to warta przeczytania książka nie jest to zwykła opowieść o wilkołakach, a o własnym buncie przeciw "władzy". W sumie jest podobna schematem do "Deklaracji". Odkrywanie prawdy, bunt, ucieczka. Ale, gdy się czyta oby dwie nie widać tych podobieństw. Może dlatego, że całkiem inna historia. Mniejsza z tym. Bardzo polecam wszystkim lubującym się w akcji, wątku miłosnym i tajemnicach.

14 komentarzy:

 1. Książka mnie oczarowała. Czytałam ją z zapartym tchem. Uwielbiam takie klimaty i taką tematykę książek.
  Ja przeczytałam dwie pierwsze części i została mi ostatnia Bloodrose - nie jestem pewna nazwy.
  + Bardzo ładny szablon.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Chyba jednak tę książkę sobie odpuszczę ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No i, bardzo podoba mi się nowy wygląd bloga!

   Usuń
 3. Ooo nowe tło masz ? Ślicznie. ♥
  Też tak mam często z książkami - z jednej strony chce mi się ją czytać, ale z drugiej to najchętniej bym już jej nie otwierała xd
  littleworldnessy.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Też mam taką książkę, co czytam chyba już z 2 lata X'D Raz chcę, a raz jest tak nudna, że po prostu nie chce jej nawet widzieć :/
  Bardzo fajny blog i jego wygląd bardzo mi się podoba.
  Zaobserwuję :)

  clannad-opowiadania.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Super blog. Napisz więcej recenzji!!!

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie lubię czytać książek więc mam nadzieję, że dzięki twoim recenzjom przekonam się do literatury. Piękny wygląd bloga. Świetna robota.
  Zapraszam do przeczytania bloga o moich marzeniach ---> http://belieber-dream.bloblo.pl/

  OdpowiedzUsuń
 7. Nadal zastanawiam się czy przeczytać, bo czytałam różne opinie o tej książce. Teraz jest bardziej za niż przeciw :D Możliwe, że kiedyś po nią sięgnę, ale będzie musiała jeszcze długo poczekać :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetny blog, też czytam fantasy ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Czytałam. Mnie też rozczarowała ta książka, dokładnie końcówka. ;c Ale też przeczytała bym II część. ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Akurat ja nie lubię książek, gdzie jest wątek miłosny. Jak w poprzednim moim poście już wiesz - lubię fantasy i takie z problemami nastolatków. Według mnie książka może być ciekawa, ale niestety nie dla mnie :C . Świetna recenzja!
  Jeśli znalazłabyś troszkę czasu, by skomentować mojego bloga to bardzo proszę, bo przecież sama wiesz jakie to jest ważne. Odwdzięczę się tym samym :)
  http://modaprzemijastylpozostajex3.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 11. Fajny blog ;d
  http://artystyczne-szalenstwo.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wątki miłosne i tajemnica,kolejna książka dla mnie haha <333

   Wyśle linka na twojego bloga kilku koleżanką,bo opisujesz książki które mogą się nam spodobał :) Fajny blog,genialny <333

   Usuń